Ako vždy bez poplatkov a komplet servis pre gastronadšencov zadara !

Pre tých ktorým nevonia nemecký jazyk, dávame do pozornosti gastro a hotelierstvo v iných krajinách. Tu systém funguje trochu odlišne ako u nás v Rakúsku. Nie sú tu konkrétne ponuky, na ktoré môžete reagovať. Tu potrebujeme od vás pár informácií, kde by ste chceli ísť, aký jazyk ovládate, samozrejme váš životopis s peknou usmiatou fotkou v angličtine. Prípadne nejaké referencie na vašu osobu a následne vás do 72 hodín bude kontaktovať priamo slovenský koordinátor, ktorý má tieto krajiny na starosti. Ten sa s vami porozpráva a ponúkne vám už niečo konkrétne.

Všetko oficiálne samozrejme ako všetko cez  JOB4GASTRO a to znamená, že pracovnú zmluvu (holandská pracovná zmluva) neuzatvárate s nami ale priamo s Holandskou agentúrou. Pol roka ste pod holandskou agentúrou a následne možnosť prechodu priamo pod zamestnávateľa ! Platovo, samozrejme podľa toho či ste pomocný alebo kvalifikovaný personál – cca od 10-15 eur/hodina netto.

Najžiadanejšie pozície

Prečo práca v Holandsku cez Job4gastro ?

Žiadne poplatky za ponuky a sprostredkovanie práce

Prácu nájdeme každému so skúsenosťami a angličtinou

Prácu vám nájdeme do 3 dní od zaslania životopisu

V skratke o práci v Holandsku

Najžiadanejšie pozície sú samozrejme kuchári (všestranní kuchári s praxou v teplej aj studenej kuchyni), čašníci (mladí ľudia max do 30 rokov s dobrou angličtinou), umývači riadu (mladí ľudia, ktorí nemajú veľa skúseností, ale hľadajú príležitosť ako začať v gastre) a upratovačky/chyžné (max 30 rokov a s praxou v upratovaní).

Pri práci v Holandsku sa nezaobídete predovšetkým bez anglického jazyka. Holandsko je krajina číslo 1 vo svete, kde ľudia na komunikáciu používajú angličtinu ako svoj druhý jazyk. Aj keď hlavným jazykom ostáva holandčina, konverzovať po anglicky budete musieť takmer s každým. Angličtina vám pomôže nie len pri komunikácii s kolegami aj zamestnávateľom, ale aj so zákazníkmi, ak robíte napr. čašníka. Často sa stáva, že ľudia si málo veria a preto v cudzom jazyku nekomunikujú, aj keď ho ovládajú na dobrej úrovni. Ak chcete rozšíriť svoje možnosti nebojte sa hovoriť. Každý robí chyby. Jediná vec na ktorej záleží je, že druhí rozumejú tomu čo hovoríte. Na to nie je potrebná vysoká úroveň znalosti jazyka.

Chceli by ste si počas pobytu v Holandsku zarobiť čo najviac peňazí ? Kľúčom sú vaše skúsenosti, váš prístup k práci, získanie zodpovednosti v práci a s tým aj viac odpracovaných hodín. Holanďania milujú zamestnancov, ktorí prejavujú iniciatívu, radi sa učia nové veci a sú pripravení pracovať na nadčasy. Vynaložte extra úsilie, dokončujte úlohy v stanovenom čase, do práce choďte o niečo skôr (áno, Holanďania nemajú radi ak do práce meškáte). Toto sú signály pre nadriadených, že ste naozaj motivovaný zamestnanec. Motivácia vám pomôže získať viac zodpovednosti a eventuálne aj vyšší plat.

Ako sa uchádzať o prácu ?

1) BUĎ NÁM Pošlite e-mail

Treba nám poslať životopis s aktuálnou fotografiou. Treba si uvedomiť, že hotely poznáme, ale taktiež sa musíte vedieť predať, nakoľko je vás uchádzačov veľa. Fotografia je preto najlepšia aktuálna a úplne naj je foto z práce alebo foto vašich prác.

Prosím vás vždy treba napísať o čo mate záujem, akú mate približnú predstavu, kde, platovo, resp. čo najviac informácii, aby vám vedel náš koordinátor nájsť ponuku šitú na mieru. Berte ale prosím ohľad na to, že sa snažíme byt krajčírmi na mieru, ale čarodejnici nie sme 😊

Do správy, resp. mailu nám prosím napíšte, že nám dávate súhlas na spracovanie vašich údajov a súhlas na preposielanie aktuálnych ponúk.

2) ALEBO VYPLŇTE FORMULÁR NA WEBE

Na konci tejto stránky vyplňte jednoduchý formulár – zadajte meno, priezvisko, e-mail a pripojte svoj životopis s aktuálnou fotografiou. Môžete tiež zanechať komentár – napísať o čo máte záujem, kedy môžete nastúpiť a všetko ostatné, čo potrebujeme vedieť.

Nezabudnite zaškrtnúť súhlas so spracovaním vašich osobných údajov, nakoľko vaše životopisy budú posielané na hotely, ak sa s našim koordinátorom dohodnete na nejakých ponukách. Hotely sa potom na základe vášho životopisu rozhodujú či vás vezmú alebo nie.

Po odoslaní životopisu vás bude do 72 hodín kontaktovať telefonicky náš koordinátor, aby ste spolu prediskutovali vašu situáciu a aby sme vám čo najskôr nájsť prácu.