Nemčina na mieru pre čašníkov a servírky

Chcete pracovať v nemecky hovoriacej krajine ako čašník alebo servírka? Ak neviete po nemecky, alebo ovládate len základy a chceli by ste sa zdokonaliť, dá sa to. Ako pomôcku môžete využiť online videá nemeckého jazyka vytvorené špeciálne so zameraním pre odbor odbytového strediska.

Chcem pracovať ako čašník v nemecky hovoriacej krajine, ale neviem po nemecky

Aj takéto problémy sa bežne vyskytujú. Možno ste šikovným čašníkom, alebo servírkou, možno ste práve skončili školu s týmto zameraním a chceli by ste sa uchádzať o prácu v nemecky hovoriacej krajine. Radi by ste získali nové praktické skúsenosti, spoznali ľudí z inej krajiny… Lákavý je aj vyšší plat.

Bráni vám v tom však jeden problém – znalosť nemčiny. Hovoríte si, že by ste sa nemčinu radi naučili, alebo zdokonalili doterajšie znalosti, ALE. Knihy pre samoukov skončili odložené na poličke a chodiť dva krát týždenne na nemčinu nemáte čas.

So znalosťou cudzieho jazyka sa v zahraničí budete cítiť sebavedomejšie

Verte, že aj keď sa dajú nájsť pracovné ponuky pre čašníkov, kde sa nevyžaduje znalosť jazyka, určite sa budete cítiť sebavedomejšie, ak budete rozumieť a vedieť povedať aspoň základné frázy. Možno ste sa nemčinu nikdy neučili, možno niečo viete, ale sú to len akési útržky zo školy.

V oboch prípadoch odporúčam naučiť sa aspoň pozdravy a frázy pre základnú komunikáciu. V ideálnom prípade by bolo skvelé poznať názvy inventáru, s ktorým budete pracovať. Ak by ste k tomu vedeli aj niečo z gramatiky, o to lepšie. Ak takúto prípravu nepodceníte, predpokladám, že po príchode do zamestnania v zahraničí sa jednoduchšie naučíte oveľa viac. Až sa postupne zlepšíte natoľko, že budete hovoriť plynulo.

Zamerajte sa na témy, ktoré sú pre vás prioritné a ušetríte čas aj peniaze

Ak je vaším cieľom učiť sa nemčinu, aby ste sa vedeli dorozumieť so zákazníkmi a s kolegami v gastronómii, nemusíte absolvovať zdĺhavé jazykové kurzy. Dobrou správou je, že sa môžete zamerať iba na bežné hovorové frázy a tému gastronómia. Takto ušetríte čas aj peniaze. S nemčinou pre čašníkov sa naučíte presne to, čo potrebujete vedieť, aby ste zvýšili svoju šancu získať vysnívané pracovné miesto v nemecky hovoriacej krajine na pozícii čašník, alebo servírka.

Aký ste typ? Samouk, alebo preferujete konverzácie?

Výhodou online videí je, že máte prehľadne vysvetlenú gramatiku s príkladmi použitia. Pri novej slovnej zásobe sa vám ľahšie slovíčka zapamätajú vďaka obrázkom. Je tu priestor aj na to, aby ste každé slovíčko tiež prečítali nahlas a natrénovali si výslovnosť.

Konverzácie ako doplnok k online videám pomáhajú pre trénovaní rozprávania a tiež pri motivácii napredovať, ak náhodou príde fáza únavy a vyčerpania.

Ak sa radi pýtate a chcete individuálny prístup, bude pre vás zrejme najvhodnejší poradenský program.

Najdôležitejšie frázy sú najlepším štartom k plynulej komunikácii

Na začiatok postačia na komunikáciu so zákazníkom frázy, ktoré som pre vás zhrnula v e-knihe 22 najpoužívanejších nemeckých fráz pre čašníkov. Môžete si ich po registrácii na stránke www.gastro-nemcina.sk/e-kniha-22-fraz prečítať zadarmo.

Online videá nemčiny vám umožnia učiť sa pohodlne a bez stresu

Efektívnym a praktickým spôsobom výučby sú online videá. Nemčinu pre čašníkov vo forme online videí si môžete predplatiť na stránke www.gastro-nemcina.sk/casnik-servirka. Máte ich kedykoľvek k dispozícii počas obdobia predplatného na 1 rok. Môžete sa ako samouk učiť z pohodlia domova v čase, v akom vám to vyhovuje. Nemusíte si meniť smeny a časovo sa prispôsobovať. Videá si môžete pozrieť aj viackrát, prípadne prehrávanie prerušiť a zvoliť si vlastné tempo. K jednotlivým lekciám sa jednoducho môžete vrátiť, keď si chcete niečo zopakovať. Vďaka prehľadnému usporiadaniu modulov a lekcií ľahko nájdete, čo práve potrebujete.