Blog

Ešte nemáš svoj motivačný list ?!

Motivačný list a jeho výhody???
Motivačný list je dnes bežnou súčasťou procesu výberu nových zamestnancov. Jeho cieľom je ukázať, prečo práve vy ste ten pravý kandidát na pracovnú pozíciu. Pozrite si naše rady a tipy, ako napísať dobrý motivačný list.
Motivačný list môžete poslať, aj v prípade, že ho spoločnosť v ponuke nevyžaduje. Bude to znak, že máte o prácu naozaj záujem.
Aký formát má motivačný list mať?
Rozsah motivačného listu by nemal presiahnuť 1 stranu. Buďte struční a výstižní. Ak radi píšete a chcete sa ukázať, verte, že 2 až 3 stranový motivačný list nikto čítať nebude.
Vždy uvádzajte hlavičku. Obsahovať by mala vaše kontaktné údaje a kontaktné údaje firmy, ktorej píšete.
Motivačný list deľte na odseky.
Vyvarujte sa gramatických chýb.
Ak máte grafický životopis, mali by ste aj motivačný list upraviť do podobnej formy.
Ak posielate motivačný list emailom, nie je potrebné ho podpisovať.
Základná obsahová štruktúra motivačného listu sa delí na 3 odstavce. V prvom by ste mali uviesť, prečo chcete pre spoločnosť pracovať, a prečo ste vhodný kandidát na danú pozíciu.
V druhom odstavci popíšte vaše predchádzajúce pracovné úspechy, podporte ich konkrétnymi číslami a výsledkami.
V treťom odstavci venujte priestor vašim zručnostiam a schopnostiam, ktoré sú relevantné pre danú pozíciu. Ak viete, znova ich podporte praktickými príkladmi.

motivačný list doplnený s vašimi fotkami z práce je veľmi dobrá kombinácia a určite vás rýchlejšie dostane na vami požadovanú pozíciu s platovými podmienkami aké si predstavujete, preto to veľmi silno doporučujeme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share