Do Rakúskych hotelov opäť aj bez očkovania ! Povinné očkovanie je pozastavené

Do Rakúskych hotelov opäť aj bez očkovania ! Povinné očkovanie je pozastavené

Priatelia, gastronadšenci, doteraz sme nevedeli vybaviť prácu v Rakúsku bez očkovania v prípade celoročných ponúk alebo bez prekonania v prípade sezónnych ponúk. Samozrejme, že túto požiadavku sme si my nevymysleli, požadovali to priamo zamestnávatelia. Tí sa totižto obávali povinného očkovania a čo bude s ich nezaočkovanými zamestnancami. Práve z tohto dôvodu od nás požadovali len očkovaných resp. prekonaných zamestnancov, aby mali istotu, že o nich neprídu kvôli nariadeniam Rakúskej vlády. Rakúsko sa ale rozhodlo zrušiť povinné očkovanie a hotely a iné prevádzky preto opäť môžu brať aj neočkovaných, neprekonaných. ZATIAĽ, pretože samozrejme nikto nevie čo príde, ako sa táto korona bude ďalej vyvíjať.

Rakúsko bolo prvou krajinou v EÚ, ktorá zaviedla povinné očkovanie. Ešte ale ani poriadne nenadobudlo skutočnú účinnosť a už je aj pozastavené – na počiatočné obdobie troch mesiacov. Dôvod: ľahší priebeh ochorenia Omicron.

Rozhodnutie sa preskúma do troch mesiacov

Nedá sa vylúčiť, že nový variant na jeseň zaťaží zdravotníctvo, povedal minister zdravotníctva Johannes Rauch. Pozastavenie povinného očkovania by sa preto malo prehodnotiť o tri mesiace. Čo sa očkovania týka, dúfalo sa, že rozhodnutie zaviesť povinné očkovanie samozrejme zvýši mieru zaočkovanosti. Tento efekt sa však do značnej miery neprejavil. Od začiatku februára bolo v krajine s takmer deviatimi miliónmi obyvateľov zaočkovaných proti korona vírusu len okolo 26 000 dovtedy neočkovaných ľudí.

ZDROJ: Tagesschau 

Množstvo ponúk do Rakúska – celoročné, aj na letnú sezónu !

Priatelia, niektorým z vás sme nemohli vybaviť prácu, pretože ste neboli očkovaní alebo prekonaní. Dúfame ale, že teraz nám dáte druhú šancu a skúsite to s nami, máme veľké množstvo výborných ponúk po celých Rakúskych Alpách – celoročné, aj na letnú sezónu, kuchár, čašník, chyžná, recepčná, budeme mať aj nejakých pomocníkov do kuchyne resp. umývačov. Výborné platy, množstvo super benefitov, ale hlavne ŽIADNE POPLATKY ZA SPROSTREDKOVANIE PRÁCE ! Každému, kto má nejakú prax z nemecky hovoriacej krajiny, po nemecky sa ako tak dorozumie a má chuť pracovať, nájdeme prácu ! tak neváhajte a skúste to s JOB4GASTRO 😊

Pre konkrétne ponuky neváhajte napísať, zavolať, zameilovať, na kontaktné údaje:
+421948101401 | tomas@job4gastro.sk |www.job4gastro.sk | FB: Job4gastro